Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Jaké jsou rozdíly mezi bankovní a nebankovní půjčkou?

4.9.2017  |  Komerční článek
  
  


Rozdíly mezi bankovní a nebankovní půjčkou. Na snímku penízeKdo se dnes rozhodne pro půjčku, ten má možnost vybrat si primárně ze dvou klíčových segmentů. Tím prvním jsou bankovní půjčky a tím druhým jsou nebankovní. Jak se liší? Podívejme se společně. První rozdělení se pochopitelně může týkat faktu, kdo peníze nabízí. V případě bankovních půjček jsou to klasické u nás působící banky. V případě nebankovních společností se jedná o soukromé firmy, které mají kapitál a chtějí ho půjčovat.


Jak se liší bankovní a nebankovní půjčky?

Jistota férového přístupuV minulosti v tomto jasně dominovaly bank. Proč? Jelikož bylo povinností mít bankovní licenci a tak bylo více než jasné, že byly pod kontrolou. Doba se však mění a ochrana spotřebitelů je stále větší. To znamená, že dnes i nebankovní společnosti budou muset získat licenci. A to nebude nic jednoduchého, protože mezi podmínky patří:
  • Kapitál ve výši 20 000 000 Kč
  • Doložení trestní a finanční bezúhonnosti
  • Sídlo v ČR a dozorčí rada

Podmínky získáníDůležitá věc, na kterou lidé pochopitelně hledí stále více. To proto, že kromě klientů s dobrou bonitou jsou tu i tací, u kterých už je problémem třeba jejich minulost, nebo výše příjmu. Zatímco banka je může často odmítnout, nebankovní půjčky pro každého jasně ukazují, že mohou přijít s úvěrem i pro toho žadatele, který spadá právě do segmentu těch problémových a banka mu nepůjčí. Je tedy jasné, že s ohledem na benevolenci jasně dominují nebankovní společnosti.

VýhodnostKdo si bere půjčku, ten chce, aby přeplatil skutečně co možná nejméně. Jedině tak může o své půjčce říci, že je výhodná. Jaký poskytovatel je lepší volbou? Určitě to bude bankovní půjčka. Zvláště potom u malých bank, jelikož tam úrokové sazby i RPSN bývají na hodnotách několika jednotek procent. U velkých bank už je to horší, jelikož některé se mohou vyrovnat těm nejlepším nebankovním společnostem. Obecně lze ale říci, že právě nebankovní půjčky nepatří k těm nejvýhodnějším. I když zde výjimky skutečně existují.

Výběr půjčekZde lehce převládají nebankovní společnosti, jelikož jejich nabídka je rozhodně rozmanitější. V čem konkrétně? Mohou nabídnout půjčky jak tomu, kdo potřebuje jenom pár tisíc, tak i tomu, kdo potřebuje miliony. A to znamená výběr z těchto možností:
  • Mikropůjčky
  • Spotřebitelské půjčky
  • Americké hypotéky
Když se podíváme na banky, tak u nich začíná nabídka na spotřebitelských půjčkách. To znamená, že rychlá půjčka před výplatou u nich dostupná není. Co už ale také najdete, to je i hypotéka. Jak neúčelová, tak pochopitelně také účelová.

Rychlost získáníZde je třeba vše posoudit individuálně. Pokud u banky máte účet, chodí vám na něj peníze a máte možnost požádat si skrz internetové bankovnictví, může být půjčka schválena skutečně velmi rychle, v desítkách minut. Jinak je ale třeba čekat. Někdy dny, a jsou případy, kdy dokonce přes týden. To nebankovní společnosti jsou mnohdy rychlejší. Mikropůjčky mohou být vyřízeny i za pár minut a klasická spotřebitelská půjčka je úvěrem, který u některých poskytovatelů získáte i do druhého dne. Dobrá volba pro toho, kdo na peníze spěchá.

Dostupnost pobočekI když se dnes vše přesouvá na internet, mohou být žadatelé, kteří vše raději vyřídí osobně, na pobočce. Kdo mezi ně nepatří, ten ocení nebankovní půjčky, jelikož u nich už není problém vše vyřídit kompletně online. Kdo ale pobočky vyhledává, pro toho může být i toto jedna z podmínek výběru půjčky. A je jasné, že zde dominují banky. Hlavně potom ty velké. I když nemusí být úplně nejvýhodnější, mohou nabídnout právě onen komfort spojený s tím, že jejich pobočky jsou téměř všude. Nejenom v okresních nebo krajských městech, ale skutečně také v těch menších. To je komfort, který nebankovní společnosti v podstatě nedokážou nabídnout.


      
  


Související články:
Zonky nabízí investorům do P2P půjček mobilní aplikaci

Spotřebitelské půjčky jsou levnější a lákavější. Dál však platí: pozor na jejich splácení

Co týden dal s panem Scottem - čtvrtý díl videozpráv o novinkách na finančním trhu

Fincentrum Hypoindex v květnu stagnoval. Máme očekávat krizi na hypotečním trhu?

Atraktivita stavebního spoření je podle výzkumu nejvyšší od roku 2011

Žebříček s nejlepšími hypotékami a spotřebitelskými úvěry podle odborníků - zde
Kalkulačka Vám najde nejvýhodnější hypotéku - zde

reklama

Půjčka od Air Bank - bonusová úroková sazba jako odměna za včasné splácenívíce
Minutová půjčka - půjčka na cokoliv s RPSN od 5,9 %více
RePůjčka - ušetříte v průměru více než 20 000 Kčvíce
Převeďte si k nám hypotéku. Možnost částečného splacení kdykoliv.více

Expres půjčka - půjčte si na cokoli od 5,9 % ročněvíce
všechny články
Dále v rubrice

Zonky nabízí investorům do P2P půjček mobilní aplikaci

Zonky P2P služba Zonky vyvinula aplikaci, která vedle rychlého vyřízení půjčky nyní umožňuje také investování na trhu P2P půjček. Aplikace podle Zonky zrychluje proces investování do příběhů, resp. půjček lidí...

Spotřebitelské půjčky jsou levnější a lákavější. Dál však platí: pozor na jejich splácení

Půjčka Nízké úroky zvyšují zájem o půjčky. Češi jsou při jejich sjednávání zodpovědnější, než dříve, mnozí z nich se nicméně v podmínkách úvěrových smluv nadále příliš nevyznají, což jim může způsobit...

Co týden dal s panem Scottem - čtvrtý díl videozpráv o novinkách na finančním trhu

Co týden dal s panem Scottem Podívejte se na další díl seriálu videospotů s komentářem aktuálního dění na finančním trhu. Jde především o informace o nových produktech bank, pojišťoven, stavebních spořitelen, záložen...

Fincentrum Hypoindex v květnu stagnoval. Máme očekávat krizi na hypotečním trhu?

Hypotéka Úrokové sazby hypoték dle Fincentrum Hypoindexu v květnu zastavily svůj růst a zůstaly nezměněné na 2,51 %. Poprvé od roku 2009 ovšem došlo k meziměsíčnímu poklesu počtu i objemu nových úvěrů...

všechny články v rubrice


   
 
Běžný účet Air Bank
Jediný běžný účet s úrokem 1,0 %
Air Bank


Půjčka Air Bank
Výhodná půjčka vás odmění za včasné splácení
Air Bank


Minutová půjčka
s RPSN od 5,9 %
Equa bank


NEY konto
Běžný účet zcela ZDARMA
NEY spořitelní družstvo


Studentské Konto G2.2
nyní s bonusem 350 Kč za platný ISIC
Komerční banka
Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz