Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Česká spořitelna jako třetí velká banka přichází s aplikací pro smartphony

17.2.2012  |  Zdeněk Bubák
  


Česká spořitelna nabídne od 25. února letošního roku svým klientům možnost ovládat účet přes chytrý telefon, konkrétně jen těm, co vlastní iPhone. Aplikaci pro telefony s Androidem nebo Mobile Windows nabídne podle ohlasu na mobilní bankovnictví od jablíčkářů", nejdříve však na podzim letošního roku. Česká spořitelna přichází s novinkou jako třetí velká banka po UniCredit Bank a ČSOB. ČSOB aplikaci představila koncem minulého roku a klienti ji začali využívat od 2. ledna 2012 (více zde). Před nimi nabídly mobilní bankovnictví v podobě aplikace pro chytrý telefon již Fio banka, Equa bank, Citibank, mBank a GE Money Bank (porovnání jednotlivých aplikací zde).

Další články na téma Smartbanking:

ČSOB a Era spouštějí smartbanking

Se Smartbankingem Fio banky si nově vyhledáte nejbližší bankomat

Další funkce UniCredit smartbankingu

Která banka v chytrém mobilu je nejlepší? Máme odpověď!

Další banka přijde s aplikací pro smartphony na ovládání Vašich financí

Smartbanking od Citibank

Equa bank smartbanking

Podívejte se na bankovnictví pro chytré mobily od mBank

Smartbanking od Fio banky

Jak vypadá bankovnictví v chytrém mobilu u UniCredit Bank?

Se smartbankingem přichází i Era a ČSOB

Smartphony dobývají naše banky - další je mBank

UniCredit je další v řadě s bankovnictvím pro chytré telefony

Jaké bude nové mobilní bankovnictví od Citibank?

Absolutní novinka - placení složenky tak, že ji vyfotíte!

Nová aplikace se jmenuje SERVIS 24 Mobilní banka.
„Chytrý mobil má v České republice už přes 20 % uživatelů mobilních telefonů. Mobilní bankovnictví, díky němuž mají klienti banku ve svém mobilu, je jedna z nejrychleji se rozvíjejících oblastí, na kterou nyní reagujeme a zároveň ji obohacujeme. Přinášíme totiž novinku ve světě mobilního bankovnictví v ČR, a to skenování složenek a jejich úhradu přes iPhone,“ uvedl David Lorenc, ředitel přímého bankovnictví České spořitelny. Pro získání aplikace stačí, když bude mít klient aktivovanou službu SERVIS 24 Internetbanking a zdarma si stáhne aplikaci SERVIS 24 Mobilní banka prostřednictvím App Store. Aplikace, kterou vyvinula a dodala společnost Cleverlance Enterprise Solution, umožňuje jak jednorázové platby, tak získání informací o zůstatku na účtech nebo historii plateb. Můžete pomocí ní vyhledat nejbližší bankomat nebo pobočku, a to nejen s vyobrazením na mapě nebo s podrobnou informací otevíracích hodin, ale i s trasou, jak se tam dostat, a to buď pěšky, nebo automobilem (rozdíl je patrný ve velkých městech v historické zástavbě s množstvím jednosměrných ulic nebo pěších zón).

Největším hitem aplikace je však možnost platit složenku jednoduchým způsobem, a to tak, že ji mobilním telefonem vyfotografujete (naskenujete), aplikace obrázek převede do reálných čísel a vloží je do formuláře platby. Pak stačí formulář potvrdit a platbu odeslat - opravdu chytré řešení pro chytré telefony. Placení složenek chytrým telefonem nabízí Česká spořitelna jako první v ČR. Kromě uvedeného je možné využívat informace z klasického internetového bankovnictví, např. předdefinované adresáty plateb, dále volat na důležitá telefonní čísla uložená v aplikaci. Nic víc však od aplikace nečekejte. Nebudete moci měnit nebo si jen připomenout limity svých platebních karet, otevírat termínovaný vklad, investovat nebo platit do zahraničí. Aplikace nemá podle tvůrců nahradit internetové bankovnictví, ale jen umožnit základní operace, které je vhodné se zařízením typu mobilního telefonu provádět, ale ne více.

Bezpečnost mobilní aplikace je zajištěna pomocí několika vzájemně se doplňujících komponentů – klientského čísla (u prvního přihlášení), hesla, bezpečně zašifrované komunikace mezi mobilním zařízením a bankou, propojení unikátního výrobního čísla přístroje s účtem klienta a také nastavení denních a měsíčních limitů pro bankovní operace. Maximální limit pro transakce prostřednictvím mobilního telefonu bude 30 tisíc korun
za den a 200 tisíc korun za měsíc.

Přímé bankovnictví České spořitelny
(přes internet, mobilní telefon a klasický telefon) využívá více než 1,4 milionu klientů, z toho 1,2 milionu klientů využívá internetové bankovnictví SERVIS 24.

Obrazová galerie

Obrazovky aplikace:


Zdroj: Česká spořitelna


Platba složenky:


Zdroj: Česká spořitelna

Bezkontaktní platební karta v mobilu

Další novinkou od České spořitelny pro letošní rok bude bezkontaktní platební karta v mobilu. Opět bude dostupná jen pro vlastníky iPhonu, ale jen pro verzi 4 a 4S. Klient od banky za poplatek obdrží kryt (viz níže - ochranný rámeček iCarte), který na telefon nasadí, a pak může platit bezkontaktně. Platby do 500 korun budou bez dalšího potvrzování, nad 500 korun bude nutné vložit PIN. Mobilní bezkontaktní karta bude formálně vedena jako jakákoliv jiná platební karta a budou k ní dostupné informace v internetovém bankovnictví apod. Navíc však bude mít majitel karty evidenci provedených plateb přímo v mobilním telefonu, a to ihned po realizaci platby v obchodě. Bezkontaktní karty v mobilu budou pro klienty dostupné pravděpodobně v létě 2012.

Telefonem bude možné platit všude, kde jsou akceptovány bezkontaktní karty Visa. Uživatelé telefonu iPhone jednoduše připevní ochranný rámeček iCarte od společnosti Wireless Dynamics ke svému telefonu iPhone a stáhnou si z App Store doprovodnou aplikaci Visa Mobile pro iCarte. iCarte obsahuje anténu a integrovaný zabezpečovací prvek Secure Element, v němž je mobilní karta Visa bezpečně uložena. Tato „karta“ pak pracuje s aplikací staženou z App Store tak, aby umožnila provádění plateb z telefonu iPhone. Po aktivaci mobilní karty Visa mohou spotřebitelé začít nakupovat jednoduše tak, že spustí aplikaci a přiloží svůj přístroj iPhone k jakémkoli platebnímu terminálu všude v Evropě, který akceptuje bezkontaktní karty. Služba bude nabídnuta zatím jen omezenému počtu klientů, po otestování bude rozhodnuto o jejím dalším rozšíření. Prostřednictvím telefonu bude možné bezpečně platit i na internetu.

Bezkontaktní platby prostřednictvím karet České spořitelnyZdroj grafiky a obrázků: Česká spořitelna

“Visa Europe je s více než 30 miliony vydaných bezkontaktních karet a 175 tisíci partnerských prodejen lídrem v bezkontaktních a mobilních platbách. Propojení mobilních telefonů s platebními systémy je pro nás přirozenou a nevyhnutelnou evolucí a cestou do budoucnosti. Platby mobilním telefonem nabízejí uživateli vysoký standard komfortu, rychlosti a bezpečnosti. Obchodníkům zase přináší nový systém obsluhy klienta. Jsme velmi rádi, že jsme mohli podpořit naše inovativní partnery v tomto jedinečném projektu. Ten přinese konkrétní poznatky a zkušenosti od účastníků zkoušek této progresivní technologie, které budeme moci využít při dalším rozvoji "nové generace" plateb na českém trhu,“ říká Marcel Gajdoš, manažer Visa Europe.

Mobilní platby pro iPhone na bázi technologie NFC představují další logický vývojový krok po zavedení bezkontaktních plateb kartami, které Česká spořitelna spustila loni v říjnu. IPhone kartu v mobilu bude možné použít na všech platebních terminálech, které umožňují bezkontaktní platby.

Největším trhem bezkontaktních karet Visa je v Evropě Velká Británie s 19,7 miliony karet, pak Polsko s 5,5 miliony karet a nakonec Turecko s 3,5 miliony karet. Dalšími zeměmi, kde se bezkontaktními kartami již platí jsou kromě ČR i Slovensko, Francie, Španělsko, Itálie, Rumunsko a Řecko. Další země jako Německo nebo Finsko budou startovat až v letošním roce.

Porovnání nákladů na vedení účtů v českých bankách zde.    


Související články:
ČSOB začíná nabízet řešení pro chytrou domácnost. Lidé budou moci na dálku ovládat různá zařízení

Equa bank začne nabízet dva nové produkty určené pro rodinné firmy

Scénář se opakuje: ke konci roku vedení bankovních účtů v průměru zlevní a po Novém roce se opět zdražuje

Jak bezpečně platit na internetu

Spor o odškodnění za pád na namrzlém chodníku trval téměř rok

Žebříček s nejlepšími osobními účty podle odborníků - zde
Kalkulačka Vám odpoví, která banka nabízí účet s nejnižšími poplatky - zde

reklama

Equa běžný účet - 0 Kč za výběr ze všech bankomatů v ČRvíce
Velký Tarif - 3 měsíce na zkoušku zdarmavíce
Běžný účet - vedení účtu a nejběžnější transakce zdarmavíce

mKonto - běžný účet bez poplatkůvíce

mKonto Business - účet pro podnikatele, který máte rádivíce
všechny články
Dále v rubrice

ČSOB začíná nabízet řešení pro chytrou domácnost. Lidé budou moci na dálku ovládat různá zařízení

ČSOB NaDoma ČSOB přináší novinku, která zjednoduší běžný provoz domácnosti a zároveň zvýší její bezpečnost. Platforma, kterou vyvinula ČSOB, využívá internet věcí a dává lidem možnost na dálku ovládat až 255...

Equa bank začne nabízet dva nové produkty určené pro rodinné firmy

Equa bank Equa bank přichází na trh s novinkou, a to s produkty pro rodinné firmy. Jiné banky zatím obdobnou nabídku nemají. Od začátku května bude nabízet Běžný účet Rodinná firma a Malý podnikatelský...

Scénář se opakuje: ke konci roku vedení bankovních účtů v průměru zlevní a po Novém roce se opět zdražuje

Náklady na vedení běžného účtu v bance Představujeme vám výsledky pravidelné čtvrtletní analýzy společnosti Scott & Rose, která monitoruje náklady klientů na používání běžných účtů v českých bankách, tentokrát za první čtvrtletí roku 2018...

Jak bezpečně platit na internetu

Platby na internetu Dobírka stále patří mezi nejpoužívanější způsoby plateb při nakupování na internetu, existuje ale řada dalších online platebních metod. Ty umožňují zpravidla rychlejší a pohodlnější placení, díky čemuž lze...

všechny články v rubrice


   
 
Termínovaný vklad NEY
Úroková sazba až 3,4 % ročně
NEY spořitelní družstvo


Rychlá půjčka
Bonusová sazba od 4,9 % jako odměna za řádné splácení
Raiffeisenbank


Equa bank
Užijte si pohodlí běžného účtu se zlatou kartou
Equa bank


NEY konto
Běžný účet zcela ZDARMA
NEY spořitelní družstvo


Studentské Konto G2.2
nyní s bonusem 350 Kč za platný ISIC
Komerční banka
Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz