Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Jak se stát finančním poradcem?

30.7.2012  |  Komerční článek


Profesionálních finančních poradců je u nás jako hub po dešti. Ti nejmladší teprve dokončují střední školu, nejstarší jsou zase před důchodem. Chcete být opravdu dobrý rádce a získat důvěru vašich klientů?

Zájem o práci finančního poradce je logický. Fakticky může tuto práci začít dělat úplně každý. Málokdo se ale opravdu chytne a vybuduje si síť dobrých klientů. Abyste byli skutečně úspěšní, musíte mít hlavně důvěru. V této profesi totiž platí, že spokojený zákazník je nejlepší reklama.

Příprava

Vyřídit si živnostenský list a vyzvednout si složky se smlouvami dnes opravdu nestačí. Rozdíl mezi obyčejným prodejcem online půjčky a skutečným poradcem je právě v jeho znalostech. Dnes už je prakticky nemožné dělat finanční poradenství bez vzdělávacího programu. Zkušení lektoři vám poskytnou nejaktuálnější informace a také poradí, kde je máte sami hledat. Finanční trh se neustále mění, a proto se musí i poradce neustále vzdělávat.

Výběr služeb

Finanční trh je velký, a abyste mohli být skutečnými odborníky, musíte se zaměřit na jeden určitý segment. Jednak můžete sjednávat pouze takové služby, na jaké máte oprávnění, a jednak je vždy dobré zaměřit se na určité klienty. Rozhodnete-li se například, že vás zajímají online půjčky, budete se muset zaregistrovat u České národní banky, která bude testovat vaše znalosti. Když ale oprávnění získáte a budete skutečně sledovat každodenní vývoj na trhu, máte o klienty postaráno.
Nesmíte se ale snažit jim navíc prodávat i životní pojištění a pojistku auta, o které toho zas tak moc nevíte. Budete působit jako dotěrný obchodník a brouk Pytlík.

TIP:
Z dlouholetých zkušeností odborných poradenských firem vyplývá, že jednou z nejlepších skupin poradců jsou ženy po mateřské dovolené. Mívají velmi dobrou schopnost organizovat svůj čas a nechybí jim zápal ani rozum.

Organizace času

Práce finančního poradce je velmi svobodná. Možná právě proto je tak populární. Volná pracovní doba ale vyžaduje mnohem více zodpovědnosti než brigáda v obchodním domě od sedmi do pěti.


Běžné úkoly finančního poradce:
•    sjednávání schůzek
•    samotné schůzky
•    administrativa

Je důležité si uvědomit, že vaše pracovní doba je sice flexibilní, nicméně dlouhá. Špatná organizace práce vás připraví nejen o dobré klienty, ale i o váš soukromý život. Ztrácíte totiž čas, energii i peníze.

Máte vše dobře zorganizované a klienti, kterým vyjednáváte online půjčku jsou spokojení? Možná je čas začít se zajímat i o konsolidace půjček. Nezapomeňte, že to je další čas navíc. Musíte se vyškolit, nastudovat problematiku a nespíš složit další zkoušku u České národní banky.





    



Kalkulačka spotřebitelských úvěrů, nejvýhodnější bankovní půjčky - zde
Přehled celé nabídky úvěrů - zde




všechny články
Dále v rubrice

Online účet založíte jak pro firmu, tak i pro děti

Obrázek: Muž u notebooku Pro koho je možné založit účet online? Kromě klasické nabídky pro fyzické osoby umožňuje od poloviny března Raiffeisenbank zakládat účty online právnickým osobám. Dále mohou klienti mBank otevřít běžný účet pro své děti bez nutnosti navštívit pobočku...

Menší riziko a větší výnos: Jak rozumně rozdělit investice a dosáhnout stabilního růstu

Obrázek: Laptop investování Žít z výplaty do výplaty je čím dál tím častějším tématem napříč českou společností. Nejhůř je na tom zatím Generace Z, která je vesměs smířená s tím, že v životě bude hledat jiné a daleko snáz dosažitelné hodnoty, než je soukromé vlastnictví bytu...

Jak se zabezpečit na stáří

Průměrné dožití populace se prodlužuje. Jak se zabezpečit na odchod do důchodu a vytvořit si dostatečnou finanční rezervu?

Vyplatí se platit nájem, nebo splácet hypotéku?

Obrázek: Dům a smlouva Řada rodin se rozhoduje mezi bydlením v nájmu a pořízením vlastního domova na hypotéku. Obě možnosti mají své výhody i nevýhody. Z pohledu budování majetku je vždy výhodnější pořízení vlastní nemovitosti na hypotéku. Při rozhodování mezi nájemním bydlením...

všechny články v rubrice









   


Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz