Žlutý meloun rozšířil svoje působení do České republiky

Žlutý meloun, první a největší poskytovatel kolektivních půjček na Slovensku, rozšířil svoje působení do České republiky. Stal se tak prvním portálem kolektivního půjčování na světě, který umožňuje v rámci jedné platformy investovat do půjček v různých zemích a různých měnách.

Žlutý meloun vznikl na Slovensku na konci roku 2012 jako jedna z prvních FinTech společností v našem regionu. Jako průkopník v tomto odvětví, které v západním světě zažívá nevídaný boom, si na Slovensku vybudoval silné zázemí a tisíce loajálních klientů. Společnost oznámila, že svoje působení rozšířila i do České republiky a díky společné platformě umožňuje už i českým občanům získat jejím prostřednictvím půjčku a rovněž investovat do slovenských a českých půjček.

Žlutý meloun má na Slovensku více než 35 tisíc klientů a lidé jeho prostřednictvím půjčili již více než 3,5 milionu EUR. Nabízí široké portfolio účelových i bezúčelových půjček pro fyzické osoby a OSVČ. V rámci spolupráce se společností Cresco, jedním z největších rezidenčních developerů na Slovensku, má ve svém portfoliu i půjčku na financování koupě nemovitých věcí, která investorovi poskytuje extra garanci.

Vedle jiných významných investorů je Žlutý meloun podpořen z fondu Evropské unie prostřednictvím Iniciativy JEREMIE. Management společnosti byl též před nedávnou dobou posílen o pana Hendrika Bremera, dlouholetého partnera pro finanční služby pro region střední a východní Evropy v konzultačních společnostech PwC a Roland Berger.

„Po úspěšném rozběhu našeho působení na Slovensku jsme velmi rádi, že se nám podařilo realizovat další významný krok naší strategie a rozšířit naše působení do dalšího státu. Jedná se zároveň o světový unikát. Jsme jediným systémem kolektivního půjčování na světě, kde lidé mohou investovat přes jeden systém do půjček ve více státech v různých měnách. Kromě zahájení půjčování pro české občany jsme také otevřeli naši platformu i pro investory ze všech států SEPA (Single European Payment Area).“, řekl Roman Feranec, předseda představenstva Žlutého melounu.

„Vzhledem k podobnosti trhů pro nás bylo rozšíření naší činnosti do České republiky přirozeným krokem. V rámci strategie máme rovněž zájem o postupnou expanzi do dalších států v rámci našeho regionu. Jako jeden z mála poskytovatelů kolektivních půjček v regionu střední a východní Evropy máme totiž za sebou několikaleté úspěšné výsledky a zkušenosti, efektivní byznys model a atraktivní produkty pro naše klienty.“, řekl Hendrik Bremer, člen představenstva Žlutého melounu.


Žlutý meloun  |  14.3.2016


PředchozíDalší
 
 
Finanční produkt roku 2018
Běžný účet od Equa
Equa bank


Cena veřejnosti roku 2018
Spořicí účet od Banky CREDITAS
Banka Creditas


Vítěz žebříčku spoření
Raiffeisen stavební spořitelna
Raiffeisen stavební spořitelna


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374
Email: redakce@finparada.cz