Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Nejvíce vstřícnou bankou za rok 2011 je Fio banka

24.1.2012  |  Zdeněk Bubák


Nejvstřícnější bankou klientského ratingu bank OVB Vstřícná banka se za celý rok 2011 stala Fio banka. Druhé nejvyšší hodnocení za celý rok 2011 zaznamenala UniCredit Bank. Na třetím místě se umístila GE Money Bank. Vyhodnocení bank za celý rok 2011 vychází z jednotlivých čtvrtletních hodnocení bank a zahrnuje tak v sobě veškeré nejvýznamnější kroky a opatření bank ve vztahu ke klientům v roce 2011. Fio Bank dosáhla za všechna čtyři čtvrtletí roku 2011 nejvyšší průměrné hodnocení se 71,49 %. Následovala UniCredit Bank s 67,77 procenty a GE Money Bank s 67,06 procenty.

Výsledky hodnocení se v průběhu roku výrazně měnily

V první polovině hodnoceného roku nasadila Fio banka vysokou laťku. V prvním čtvrtletí dosáhla 73,04 % a v druhém dokonce 74,1 %, což bylo nejvyšší hodnocení ze všech bank za všechna sledovaná čtvrtletí. Své postavení však v druhé polovině roku udržet nedokázala. Ve třetím čtvrtletí ji se svými 70 % předběhla GE Money bank, ona sama získala jen 68,99 % a ve čtvrtém čtvrtletí se 70,03 % obsadila první místo UniCredit Bank. V průměrném hodnocení však Fio banka nad zmíněnými konkurenty přeci jen zvítězila a stala se tak Nejvstřícnější bankou klientského ratingu bank OVB Vstřícná banka roku 2011.

Fio banka – široká nabídka a nízké poplatky

Fio banka v průběhu roku 2011, kdy se stala Nejvstřícnější bankou, stále zvyšovala počet svých klientů. Banka rovněž zaváděla do praxe zajímavé novinky, které oslovily veřejnost i porotu. Banka dominovala výrazně v nízkých cenách svých služeb a produktů. Banka se tak od počátku roku 2011 mohla spolu s mBank pochlubit každé čtvrtletí suverénně nejlepším poplatkovým hodnocením mezi tuzemskými bankami. František Pavelka, vedoucí katedry finančních obchodů Bankovního institutu vysoká škola, Fio banku hodnotí: „FIO banku můžeme opravdu považovat za nejdynamičtější banku roku 2011. Překročila 125.000 klientů. Nadále je značně úspěšná zejména v investičním bankovnictví, kde obchoduje i přes Varšavskou burzu. Zahájila další kurs školy investování a zvyšuje počty poboček.“  

Na druhém a třetím místě ročního hodnocení se umístily banky UniCredit Bank a GE Money Bank. Obě banky se také v průběhu roku staly vedle Fio banky nejvstřícnější čtvrtletní bankou. GE Money ve třetím a UniCredit Bank ve čtvrtém čtvrtletí. Obě banky jsou ze strany poroty, ale i ze strany veřejnosti hodnoceny jako velmi inovativní a dynamické banky, které umí v praxi realizovat zajímavé nápady.

Nejúspěšnější banky v klientském ratingu OVB Vstřícná banka v roce 2011

Banka Průměr hodnocení
Fio banka 71,49 %
UniCredit Bank 67,77 %
GE Money Bank 67,06 %
mBank 66,19 %
Komerční banka 65,94 %
Zdroj: Vstřícná banka

Vyhlášení Nejvstřícnější banky roku 2011 je vyvrcholením druhého ročníku klientského ratingu OVB Vstřícná banka, který sleduje každé čtvrtletí jednotlivé kroky, opatření či image bank a posuzuje jejich vstřícnost ke klientům. „Je zřejmé, že hlavním cílem je poskytovat klientům, ale i bankám a veřejnosti, důležité informace o vývoji vstřícnosti bank. Vytváří se tak průběžný index, kde může každý snadno zjistit, zda se vstřícnost banky zvyšuje nebo naopak klesá a proč,“ vysvětluje smysl hodnocení Ing. Eva Poláchová, ředitelka Akademie vzdělávání a Analytického centra OVB.

Výsledky jednotlivých čtvrtletí roku 2011

Nejvstřícnější banka v roce 2011
Čtvrtletí 1. místo 2. místo 3. místo
I. Fio banka UniCredit Bank Komerční banka
II. Fio banka UniCredit Bank GE Money bank
III. GE Money Bank Fio banka Komerční banka
IV. UniCredit Bank Fio banka mBank
Zdroj: Vstřícná banka

Více o hodnocení OVB Vstřícná banka

OVB Vstřícná banka hodnotí banky od prvního čtvrtletí roku 2010, kdy se historicky první Nejvstřícnější bankou stala Raiffeisenbank. Druhé čtvrtletí plně ovládla GE Money Bank. Ve třetím i čtvrtém čtvrtletí se pak s nejlepším hodnocením umístila Fio bank, která se mezi hodnocené banky zařadila s půl ročním zpožděním. To byl hlavní důvod, proč nemohla být v roce 2010 zařazena do hodnocení z pohledu celého roku a Nejvstřícnější bankou OVB se pak v roce 2010 stala GE Money bank. Přesto je třeba upozornit na to, že i když je Fio bank mezi hodnocenými bankami nejkratší dobu, získala nejlepší postavení nejen v druhé polovině roku 2010, ale hlavně v letošním hodnoceném roce 2011 obsadila celkové první místo.

Porovnejte si náklady na vedení účtu na Finparádě:

Finparáda / Bankovní účty / Osobní účty
    Kalkulačka spoření, nejvýhodnější spořicí účty od bank i záložen - zde
Přehled celé nabídky spořicích účtů - zde

reklama

Spořicí účet + s výhodnou sazbou až 5,20 % p.a.více
Termínovaný vklad - garantovaná úroková sazba až 5,3 % p.a. u měsíčního vkladuvíce
Účet OPEN - úrok až 5,5 % p.a.více
všechny články
Dále v rubrice

Denní zprávy

Obrázek: Denní zprávy Zajímá vás svět finančních produktů a služeb, ale i ekonomická témata? Každý všední den pro vás připravíme přehled těch nejzajímavějších informací a novinek z finančního trhu za den předchozí. Sledujte naše...

Jak financovat nemovitost bez hypotéky

Obrázek: Hypotéka Financování bydlení bez hypotečního úvěru. Možností je několik. Jaké to jsou a jaké mají klady a zápory?

Digitalizace bank - co si nově můžete sjednat online?

Obrázek: Digitalizace Banky svým klientům stále více nabízejí možnost sjednání produktů a služeb z pohodlí domova. Novinky v online sjednání představila Raiffeisenbank a ČSOB. Raiffeisenbank umožňuje od poloviny března právnickým osobám zakládat účty online a klienti ČSOB...

Odměna až 24 000 Kč nebo televize. Jaké jsou nové odměny bank?

Obrázek:Běžné účty slevy a bonusy UniCredit Bank nabízí až 24 000 Kč při sjednání nové půjčky. Air Bank spouští svět výhod Unity. Jaké výhody a odměny nabízejí banky v dubnu? Přehled slev a bonusů najdete v našem článku...

všechny články v rubrice

   
 
Minutová půjčka
Minutová půjčka od 4,8 % p.a. Samozřejmě
Raiffeisenbank
Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz