Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Pojištění Vital Invest nabízí zajištěnou investici do necyklických odvětví - fondy Certus

11.2.2013  |  Michal Bubák


Komerční banka ve spolupráci s Komerční pojišťovnou nabídne v rámci pojištění Vital Invest nové zajištěné fondy Certus a Certus 2. Oba fondy nabízejí zajímavé zhodnocení a zároveň garantují ke dni splatnosti návratnost vložených prostředků. Nabídka investice do fondů je časově omezená. Klienti do nich mohou investovat od 11. února do 7. května 2013.

Zajištěné fondy Certus a Certus 2 jsou již třináctou, resp. čtrnáctou tranší zajištěných fondů v rámci pojištění Vital Invest. Při předchozích 12 tranších investovali klienti Komerční pojišťovny do zajištěných fondů 5,6 miliardy korun.

Parametry fondů Certus a Certus 2:

Zajištěný fond Certus garantuje 100% návratnost investovaných prostředků ke dni splatnosti fondu po 6 letech a nabízí potenciál zhodnocení až 5 % ročně. Zajištěný fond Certus 2 může přinést vyšší zhodnocení až 9,3 % ročně. I přes vyšší riziko spojené s možností získat vyšší zhodnocení omezuje Certus 2 efektivně riziko ztráty: ke dni splatnosti fondu po 6 letech garantuje návratnost 90 % investovaných prostředků.

Klienti investující do Zajištěných fondů Certus mohou navíc využít právě probíhající kampaň na slevu správních nákladů. Na každé běžné, jednorázové nebo mimořádné pojistné zaplacené v období od 1. 2. 2013 do 31. 12. 2013 se vztahuje sleva na správní náklady dle výše pojistného.

Fondy Certus s garantovanou návratností se skládají z akciového koše firem v necyklických odvětvích

„Svou investiční strategií a složením akciového koše z firem ze sektoru potravinářství a farmacie, které patří k necyklickým odvětvím ekonomiky, se jedná o velmi zajímavé fondy nabízející značný potenciál růstu a zhodnocení. V kombinaci s garantovanou návratností vložené investice se při současné situaci na trzích jedná o velmi atraktivní způsob, jak zhodnotit své úspory,“ uvedl Lukáš Fridrich, ředitel marketingu Komerční pojišťovny.

Další možné benefity investice prostřednictvím životního pojištění Vital Invest:

Klient si může nastavit parametry pojistné ochrany, zvolit obmyšlenou osobu, které bude v případě úmrtí poskytnuto plnění bez dědického řízení a nutnosti hradit dědickou daň, ale také využít možnosti snížit si daňový základ až o 12 tisíc Kč ročně.

Správcem podkladových aktiv obou fondů je Société Générale.
    


Související články:
Které fondy se za rok 2012 umístily na vrcholu analýzy Investice roku?

Garantované investiční certifikáty jako alternativa ke spořicím účtům

Tři základní podílové fondy GE Money Bank dosáhly vloni zhodnocení od 3,70 do 5,99 %

Spoření a investice nemusí zajímat jen třicátníky

Zajištěné fondy ČSOB vychází vstříc konzervativním investorům

Žebříček s nejlepšími podílovými fondy podle odborníků - zde
Porovnání podílových fondů. Který je nejvýnosnější, jaké si účtují poplatky? - zde

všechny články
Dále v rubrice

Jaký byl vývoj zlata za měsíc listopad?

Obrázek: Graf vývoje Zlato je investicí, která si navzdory času uchovává svou hodnotu. Proto je jednou z nejbezpečnějších, stabilních a konzervativních investic. Zlato sice nenabízí vysoké zhodnocení, ale na druhou stranu nese nízké riziko a jeho hodnota...

Zhodnocení úspor - FinSeriál díl 2

Obrázek: Finparáda seriál Přinášíme Vám nový Finparáda FinSeriál, kde se v připravené sérii článků dozvíte o aktuálních tématech z oblasti financí, investic a nemovitostí. Ve druhém díle s názvem „Zhodnocení úspor“ se dozvíte informace o tom, jak naložit se svými úsporami...

Žebříček podílových fondů na Finparádě za měsíc listopad

Obrázek: Nejlepší produkt roku Podílový fond je soubor majetku (například akcií a dluhopisů), který je obhospodařován investiční společností. Jde o tzv. kolektivní způsob investování. Na Finparádě se po několikaleté odmlce nově zaměřujeme na podílové fondy z nabídky...

Dva zajímavé názory na krypto a kryptoměnovou burzu FTX

Obrázek: Investování Krach FTX, Alameda research a celého impéria 130 firem Sama Bankman-Frieda (SBF) je jasným selháním krypta, blockchainu a celého odvětví, a proto je nutné je silně regulovat. Tím se automaticky vytvoří bezpečnost pro investory a uživatele a vznikne tak...

všechny články v rubrice


   


Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz