Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Výsledky soutěže Zlatá koruna 2012

8.6.2012  |  Zdeněk Bubák


Zlatá koruna, soutěž, Finanční produkt, Finparáda, Hodnocení, Banka, Pojišťovna, Porovnání, Srovnání, Účet, Úvěr, Hypotéka, Pojištění, Fond, Investice, PenzeVe čtvrtek večer byly slavnostně vyhlášeny výsledky jubilejního 10. ročníku soutěže Zlatá koruna o nejlepší finanční produkty roku. Vedle ocenění za letošní rok byly předány také Výroční ceny Zlaté koruny nejúspěšnějším produktům uplynulého desetiletí. Titul Produkt desetiletí si odnášejí SERVIS 24 České spořitelny a pojištění podnikatelů TREND pojišťovny Kooperativa.

Soutěž Zlatá koruna již deset let hodnotí finanční produkty z celého spektra finančního trhu. Podobnou soutěž provozuje i server Finparáda.cz s názvem Finanční produkt roku (více čtěte zde). 

„Nedávný průzkum ministerstva financí a ČNB potvrdil nízkou úroveň finanční gramotnosti v České republice. Proto vítám každý seriózní projekt, který pomáhá finanční gramotnost zvyšovat. Sem mohu bezpochyby zařadit Zlatou korunu, která umožňuje jednotlivé produkty navzájem porovnávat a pomáhá lidem orientovat se ve spletitém světě finančního trhu,“ řekl v souvislosti s letošním ročníkem ministr financí Miroslav Kalousek, který nad soutěží převzal záštitu.

Soutěže Zlatá koruna se letos zúčastnilo 211 produktů od 76 finančních společností. „Takovýto rozsah hodnocení je naprosto ojedinělý. Zlatá koruna se nezaměřuje jen na určité části trhu, ale poskytuje fundovaný a kompetentní pohled na všechny jeho oblasti, a to dělá již deset let. Tímto svým záběrem je jedinečná. Je schopna zainteresovat co nejvíce zákazníků, kteří se o finanční produkty zajímají a současně oslovovat velký počet finančních společností, které tyto produkty nabízejí,“ říká Pavel Doležal, ředitel soutěže Zlatá koruna.

Michal Mejstřík, předseda Finanční akademie, k tomu dodává: „Zlatá koruna plní úspěšně své poslání trvale monitorovat finanční trh a poskytovat mu zpětnou vazbu v odborném pohledu na komplex jeho nabídky. Na druhou stranu to znamená velkou odpovědnost pro organizátory a hodnotitele, aby udržovali soutěži těžce vydobytou prestiž. Nezávislé hodnocení finančních produktů se bude postupně stávat stále více nedílnou součástí rozhodování klientů, a proto i význam soutěží jako Zlatá koruna dále poroste.“

Podle výzkumu, který koncem letošního května provedla společnost Ipsos, zná soutěž Zlatá koruna již téměř polovina populace, přesně 47 %, zatímco v roce 2010 to bylo pouze 30 % populace. Výzkum dále zjistil, že od roku 2010 stále narůstá počet lidí, kterým ocenění Zlatá koruna pomáhá orientovat se ve finančních produktech a podněcuje jejich zájem o tuto oblast. V současné době se jedná o více než 75 % populace, v roce 2010 to bylo pouze 39 %.

„Zlatá koruna během uplynulých deseti let dospěla a získala si zaslouženě pozornost a popularitu nejen mezi odbornou veřejností, ale také u široké veřejnosti. Významnou měrou se podílí na kontinuálním vzdělávání obyvatel naší země v oblasti financí. Prvkem soutěživosti mezi jednotlivými finančními institucemi pomáhá kultivovat a měnit trh finančních produktů ve prospěch klienta,“ říká Michal Knapp, předseda představenstva OVB Allfinanz, zástupce generálního partnera Zlaté koruny.

A nyní již k samotným výsledkům desátého ročníku.

ZUNO bodovalo dvakrát v Novince roku

V hlavní kategorii Novinka roku tentokrát neslavilo jako loni úspěch povinné ručení, ale pojištění domácnosti. Pojištění OPTIMUM Kooperativy, které u poroty vyhrálo, není sice úplnou novinkou, ale novinku, a to dosti atraktivní, z něj dělají výhodné tarify a zejména domácí asistence. Další dvě místa obsadila ZUNO Bank, loňský nováček na trhu zaujal jak svým produktem Spoření, tak Účtem plus.

V kategori Účty obhájila prvenství Fio banka a v Hypotékách UniCredit Bank

V kategorii Účty uspěla již podruhé Fio banka se svým Osobním účtem bez poplatků, druhé místo patří dalšímu nováčkovi na trhu Air Bank a jejímu Běžnému účtu, třetí skončilo mKonto mBank.

Své loňské vítězství v kategorii Hypotéky zopakovala Převratná hypotéka UniCredit Bank. Hypotéka Klasik Offset Raiffeisenbank skončila druhá a třetí místo obsadil další produkt UniCredit Bank Hypotéka FLEXI. Kategorii Stavební spoření ovládla zcela stavební spořitelna Wüstenrot. První místo patří dětskému stavebnímu spoření Kamarád+ a rovněž druhé a třetí místo získaly produkty této stavební spořitelny.

GE Money Bank bere zlato za Rodinnou konsolidaci půjček a AXA za platební kartu

V kategorii Úvěry zvítězila Rodinná konsolidace půjček od GE Money Bank, druhé místo obsadil nový produkt Splátkomat UniCredit Bank a na třetím místě zabodovala Nízká splátka Raiffeisenbank. V kategorii Platební karty si Zlatou korunu odnáší opět Platební karta AXA, pořadí na dalších místech se jen vyměnilo, druhá je kreditní karta MoneyCard Plus s věrnostním programem bene+ GE Money Bank a třetí Chytrá karta České spořitelny.

Allianz kraluje v penzijním připojištění a ČP Invest v podílových fondech


V kategorii Penzijní připojištění získalo další Zlatou korunu Allianz penzijní připojištění s výnosem 3 %, druhé je Zajištění na stáří Penzijního fondu České spořitelny a třetí Penzijní připojištění Penzijního fondu České pojišťovny. V kategorii Podílové fondy odborníky nejvíce zaujal Fond korporátních dluhopisů společnosti ČP INVEST, která obsadila i třetí místo s produktem Online plus. Na druhém místě skončil loňský vítěz podílový fond Horizont Invest, který patří do portfolia Conseq Investment Management.

FLEXI životní pojištění Pojišťovny České spořitelny nikdo z trůnu nesesadil už počtvrté!

V kategorii Životní pojištění zvítězilo již počtvrté FLEXI životní pojištění Pojišťovny České spořitelny. Na druhém místě je opět PERSPEKTIVA 7 BN Kooperativy pojišťovny, třetí skončilo Rizikové životní pojištění s dividendou UNIQA pojišťovny. V kategorii Neživotní pojištění zvítězila opět Kooperativa pojišťovna s Povinným ručením NA100PRO, druhé místo obsadila Allianz pojišťovna s Allianz cestovním pojištěním a třetí místo patří Kooperativě za Komplexní pojištění vozidla NAMÍRU.

Letos byla soutěž rozšířena o novou kategorii Obchodování s cennými papíry. Prvním vítězem je produkt Fio e-Broker Fio banky. Druhé místo obsadil Stock sceener Saxo Bank a třetí místo obchodník s cennými papíry Patria Direct.

Hodnocení produktů pro podnikatele

Významnou součástí Zlaté koruny je hodnocení produktů pro malé a střední podnikatele. V kategorii Podnikatelské účty letos opět zvítězil Podnikatelský účet bez poplatků Fio banky. Druhé je Podnikatelské mBusiness Konto mBank a třetí eKonto Premium Raiffeisenbank.

V kategorii Podnikatelské úvěry získal Zlatou korunu Startovací kontokorent pro nové klienty Raiffeisenbank, druhý Rámec – Finanční jistota je produktem GE Money Bank a třetí místo patří Investičnímu úvěru 5 PLUS České spořitelny.

V kategorii Pojištění pro podnikatele poprvé v historii všechna místa obsadila jediná pojišťovna, a sice Kooperativa. Opět zvítězilo komplexní pojištění TREND a Kooperativa získala i druhé místo za ORDINACI a třetí za Start Plus.

V kategorii Leasing pro podnikatele byla letos nejúspěšnější společnost ALD Automotive s produktem Full service leasing – varianta Ultra All Inclusive. Další místa obsadil ČSOB Leasing s produkty Financování elektromobilů a ČSOB Autolease – produkt iFlotila.

I letos byla vyhlášena Cena podnikatelů, o které se rozhoduje na základě veřejného hlasování. Letos v internetovém hlasování nejvíce uspěly banky. Hlavní cenu získala poprvé Fio banka za Podnikatelský účet bez poplatků, druhé skončilo mBusiness konto mBank. Třetí je Autoúvěr/Motoúvěr Cetelem.

Veřejnost nejvíce hlasovala pro internetové bankovnictví GE Money Bank

V Ceně veřejnosti opět zvítězilo internetové bankovnictví GE Money Bank Internet Banka, druhé je mKonto mBank a třetí Kreditní karta Cetelem. Počtem účastníků hlasování 152 000 osob letošní ročník překonal všechny minulé ročníky. Loni se hlasování účastnilo 144 101 osob, rok před tím 143 900 osob.

Celá výsledková listina je zde.

Výsledková listina Zlatá koruna 2012

Na začátek článku

Kategorie A

Účty
1. Fio Osobní účet bez poplatků / Fio banka
2. Běžný účet Air Bank / Air Bank a.s.
3. mKONTO - osobní účet / mBank - BRE Bank SA, organizační složka podniku

Stavební spoření
1. WÜSTENROT Kamarád+ / Wüstenrot - stavební spořitelna a.s.
2. Stavební spoření WÜSTENROT / Wüstenrot - stavební spořitelna a.s.
3. Vychytané spoření / Wüstenrot - stavební spořitelna a.s.

Hypotéky
1. Převratná hypotéka / UniCredit Bank Czech Republic, a.s.
2. Hypotéka Klasik Offset - hypotéka se zápočtem úspor / Raiffeisenbank a.s.
3. Hypotéka FLEXI / UniCredit Bank Czech Republic, a.s.

Úvěry
1. RODINNÁ KONSOLIDACE PŮJČEK - jedinečná nabídka na českém bankovním trhu / GE Money Bank, a.s.
2. Splátkomat – konsolidace úvěrů / UniCredit Bank Czech Republic, a.s.
3. Nízká splátka - konsolidace úvěrů / Raiffeisenbank a.s.

Platební karty
1. Platební karta AXA - první karta, která Vám spoří na penzi nebo pojistné / AXA Česká republika s.r.o.
2. MoneyCard Plus s věrnostním programem bene+ - karta na počkání / GE Money Bank, a.s.
3. Chytrá karta / Česká spořitelna, a.s.

Životní pojištění
1. FLEXI životní pojištění (s programem InSpiral) / Pojišťovna České spořitelny, a.s., Vienna Insurance Group
2. PERSPEKTIVA 7 BN / Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
3. Rizikové životní pojištění s dividendou / UNIQA pojišťovna, a.s.

Penzijní připojištění
1. Allianz penzijní připojištění s nadprůměrným výnosem / Allianz penzijní fond, a. s.
2. Zajištění na stáří u Penzijního fondu České spořitelny / Penzijní fond České spořitelny, a.s.
3. Penzijní připojištění PFČP / Penzijní fond České pojišťovny, a.s.

Podílové fondy
1. ČP INVEST - Fond korporátních dluhopisů / ČP INVEST investiční společnost, a.s.
2. Horizont Invest / Conseq Investment Management, a.s.
3. služba ČP INVEST Online plus / ČP INVEST investiční společnost, a.s.

Neživotní pojištění
1. Povinné ručení NA100PRO s živelním pojištěním a pojištěním nezaviněné nehody / Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
2. Allianz cestovní pojištění s neomezeným limitem / Allianz pojišťovna, a. s.
3. Komplexní pojištění vozidla NAMÍRU / Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group

Obchodování s CP
1. Fio e-Broker / Fio banka
2. Stock screener / Saxo Bank A/S
3. Obchodník s cennými papíry / Patria Direct, a,s.

Kategorie B
Podnikatelské účty
1. Fio Podnikatelský účet bez poplatků / Fio banka
2. mBUSINESS KONTO / mBank - BRE Bank SA, organizační složka podniku
3. Podnikatelské eKonto Premium / Raiffeisenbank a.s.

Podnikatelské úvěry
1. Startovací Kontokorent pro nové klienty / Raiffeisenbank a.s.
2. Rámec - Finanční jistota při nákupu zemědělské půdy / GE Money Bank, a.s.
3. Investiční úvěr 5 PLUS / Česká spořitelna, a.s.

Pojištění pro podnikatele
1. TREND / Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
2. ORDINACE / Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
3. START PLUS / Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group

Leasing pro podnikatele
1. Full-service leasing - varianta ULTRA ALL INCLUSIVE / ALD Automotive s.r.o.
2. Financování elektromobilů / ČSOB Leasing, a.s.
3. ČSOB Autolease – produkt iFlotila / ČSOB Leasing, a.s.

Kategorie C
Novinka roku
1. OPTIMUM - výhodné pojištění domácnosti a rodinného domu s Domácími asistencemi / Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
2. SPOŘENÍ / ZUNO BANK AG
3. ÚČET PLUS / ZUNO BANK AG

Cena veřejnosti
1. Internet Banka / GE Money Bank, a.s.
2. mKONTO - osobní účet / mBank - BRE Bank SA, organizační složka podniku
3. Kreditní karta Cetelem / CETELEM ČR, a.s.

Cena podnikatelů
1. Fio Podnikatelský účet bez poplatků / Fio banka
2. mBUSINESS KONTO / mBank - BRE Bank SA, organizační složka podniku
3. Autoúvěr/Motoúvěr Cetelem pro podnikatele / CETELEM ČR, a.s.

Výroční cena
Cena desetiletí
1. SERVIS 24 / Česká spořitela, a.s.

Cena desetiletí pro podnikatele
1. TREND / Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group

Na začátek článku    Žebříček s nejlepšími hypotékami a spotřebitelskými úvěry podle odborníků - zde
Žebříček s nejlepšími podílovými fondy podle odborníků - zde
všechny články
Dále v rubrice

Jak investují různé generace?

Obrázek: iPhone akcie Každá generace je definována vlastní perspektivou, která vznikla v důsledku generačního historického kontextu a společenských vlivů. Pokud jde o peníze a investice, tak každá z nich má své zakořeněné investiční postoje, které reflektují ekonomické podmínky...

Při cestě na Slovensko pozor na cestovní pojištění i pravidla silničního provozu

Obrázek: Slovenská dálnice Slovenská republika, s malebnými horami a vyhlášenými lázeňskými městy, přitahuje rok co rok mnoho návštěvníků z ČR. Nezapomínejme, že už delší dobu nejsme součástí jednoho státu a pravidla se tak mohou lišit. V článku najdete informace o...

Index termínovaných vkladů v dubnu

Obrázek: Termínoindex Termínoindex nadále klesá. Nejvýrazněji si pohoršil roční vklad. Nejvyšší sazbu aktuálně nabízí Banka CREDITAS a Max banka s 5,3 % p.a. u měsíčního vkladu...

Jaké jsou plány XTB pro rok 2024?

Obrázek: Akcie Společnost XTB, globální fintech poskytovatel online investiční platformy a mobilní aplikace, představila svoje plány pro rok 2024. Zároveň oznámila nový milník – její služby nyní využívá jeden milion zákazníků po celém světě. Tento úspěch přišel něco málo přes tři roky poté...

všechny články v rubrice

   


Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz