Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Raiffeisenbank a Equa bank snižují sazby u hypoték, nově i Česká spořitelna

27.6.2012  |  Zdeněk Bubák


Hypotéka, Úvěr, Banka, Peníze, Finance, Platit, Equa, RaiffeisenbankPřinášíme Vám aktuální informace o událostech na trhu hypoték. Úrokové sazby u některých hypoték snížila Equa bank a Raiffeisenbank, která navíc změnila konstrukci sazby. Nově snižuje sazby u hypoték i Česká spořitelna.

Equa bank snižuje úrokovou sazbu u Účelové hypotéky s fixací na 5 let, takže nyní sazba začíná na 3,49 % p.a. (dříve od 3,79 % p.a.). U Refinancování hypoték úroková sazba začíná nově na 3,39 % p.a. (dříve od 3,69 % p.a.).


AKTUALIZOVÁNO k 29. červnu 2012:

Česká spořitelna od 1. července 2012 snižuje úrokové sazby u hypoték o 0,15 %, a to díky příznivé ceně zdrojů na mezibankovním trhu snižuje. Snížení se bude týkat jednoletých až pětiletých fixací a nejnižší pevná úroková sazba u hypoték tak bude začínat na 3,04 %. Proměnná úroková sazba pak začíná dokonce na 2,49 %.

Česká spořitelna zaznamenala v prvních pěti měsících letošního roku nárůst jak v objemech, tak počtech hypoték. Česká spořitelna poskytla v tomto období více než 8 700 nových hypoték občanům v objemu 14,5 mld. Kč, což je v porovnání se stejným obdobím loňského roku 35% nárůst v objemu a více než 27% v počtu poskytnutých hypoték.

Hypotéka České spořitelny je poskytována bez poplatku za vyřízení, nabízí klientům vedle nízké úrokové sazby a možnosti bez fakturového čerpání na výstavbu i variabilní splácení, tedy možnost přerušení splácení, odkladu i na začátku splácení či změny splátek v průběhu včetně možnosti mimořádných splátek.

Raiffeisenbank snižuje úrokové sazby u Variabilní hypotéky (a u kontokorentu zajištěného nemovitostí). Banka nově přechází z denního Priboru na měsíční. Také snižuje úrokovou přirážku, kterou připočítává k Priboru pro dosažení výsledné úrokové sazby, o 0,3 až 0,9 procentního bodu. Klienti tak měsíčně na průměrné hypotéce ušetří několik set korun. Při průměrné hypotéce ve výši 1,6 milionu korun to představuje měsíční úsporu na placených úrocích ve výši více než 800 korun. „Přistoupili jsme ke změně konstrukce úrokové sazby, nově se sazba bude odvíjet od jednoměsíčního Priboru. Tato sazba je stabilnější než doposud využívaná denní, klientům se tedy nebude jejich výsledná úroková sazba měnit tak často,“ vysvětlil produktový manažer Raiffeisenbank Jan Bureš. Sazba Variabilní hypotéky tak nyní začíná na 3,86 % p.a. Variabilní hypotéka v sobě spojuje výhody zajištěného úvěru a kontokorentního úvěrování. Po celou dobu čerpání (až 10 let) má klient prostředky z úvěru na svém běžném účtu s možností kdykoli je čerpat, doplatit a čerpat znovu. Platí pouze úroky z aktuálně vyčerpaného úrokového rámce. V kontokorentním období může úvěr kdykoli splatit nebo ukončit jeho čerpání a začít splácet klasicky anuitně.
     


Související články:
Produktové novinky bank v listopadu aneb co nového pro nás banky připravily?

Úrokové sazby hypoték na horské dráze. UniCredit Bank nově garantuje úrokovou sazbu

Max banka vylepšila refinancování půjček

Žebříček hypotečních úvěrů v prosinci

Jak jednoduše srovnat půjčky

Kalkulačka spotřebitelských úvěrů, nejvýhodnější bankovní půjčky - zde
Přehled celé nabídky úvěrů - zde

všechny články
Dále v rubrice

Produktové novinky bank v listopadu aneb co nového pro nás banky připravily?

Obrázek: Blok a notebook Přinášíme vám pravidelnou informaci o tom, jaké produktové změny a inovace banky provedly za uplynulý měsíc. Novinky v průběhu listopadu letošního roku oznámily Česká spořitelna, ČSOB, Fio banka...

Úrokové sazby hypoték na horské dráze. UniCredit Bank nově garantuje úrokovou sazbu

Obrázek: Dům Některé banky na tuzemském hypotečním trhu mění úrokové sazby, u většiny bank však stagnují. V uplynulém týdnu hypotéky zdražila Raiffeisenbank, ke zlevnění naopak došlo u UniCredit Bank, která nové úrokové...

Max banka vylepšila refinancování půjček

Obrázek: Peníze Max banka upravila parametry produktu určeného pro refinancování a konsolidace spotřebitelských úvěrů, který nabízí pod názvem Refixo. Banka snížila minimální výši úvěru i splatnost, nově tak klienti mohou úvěr...

Žebříček hypotečních úvěrů v prosinci

Obrázek: Žebříček Finparády Na Finparádě došlo k aktualizaci žebříčku hypotečních úvěrů, který se oproti minulému srování opět proměnil. První místo patří Raiffeisenbank, na druhém místo se dostala Banka CREDITAS, třetí místo si udržela...

všechny články v rubrice


   


Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz