Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

J&T banka nabízí zlato

12.8.2011  |  Zdeněk Bubák


J&T BANKA, a.s. přináší svým klientům možnost investování do aktiva prověřeného tisíciletími lidské historie - fyzického zlata. Standardizované, číslované zlaté slitky o hmotnostech 100g a 1000g v nabídce J&T Banky pocházejí z přední světové afinerie Argor-Heraeus.

„Fyzické zlato by nemělo chybět v portfoliu každého našeho klienta, který nejen považuje za povinnost uchovat hodnotu vydělaných peněz pro další generace, ale zároveň i vnímá rizika dnešní doby,“ říká Andrej Zaťko, člen představenstva a ředitel úseku obchodu J&T Banky. „Zlato slouží k diversifikaci majetku našich klientů stejně jako nemovitosti či jiná nefinanční aktiva,“ dodává Zaťko.

„Našim klientům již několik měsíců doporučujeme nákupy drahých kovů ve formě investičních fondů,“ připomíná Daniel Drahotský, ředitel úseku finančních trhů J&T BANKY. Investiční slitky vysoké ryzosti vykazují ještě vyšší míru bezpečnosti uložení finančních prostředků, a to zvlášť v průběhu krizí či jiných neočekávaných událostí.

Zlato je investice na desítky let
„Klient by neměl mít pocit, že zlato je na současných cenových úrovních investiční trhák, na kterém pohádkově zbohatne. Zlato je investice, o které se má uvažovat v řádech desítek let. Přesto však dokáže většinou plnit svou roli i krátkodobě. Vzhledem k pokračujícímu zadlužování takzvaně rozvinutých zemí a poklesu důvěry v jimi vydávané papírové peníze, zlato v dnešních dnech jen znovu potvrzuje svoji schopnost posloužit jako bezpečný přístav v časech nejistoty,“ říká Drahotský.

Zlato je unikátním aktivem na rozhraní komodit a peněz. Díky své vysoké hustotě dokáže v malém objemu koncentrovat velký majetek. Neopotřebovává se ani nekoroduje. Přestože nemá svoji centrální banku, jedná se historicky o jedno z mála neoficiálních platidel, téměř kdekoli směnitelné zpět za peníze. Na rozdíl od peněz jej však nelze natisknout. Objem zásoby vytěženého zlata se každoročně zvyšuje jen minimálně.

Investice do zlatých slitků J&T Banka nabízí pouze pro klienty osobního a privátního bankovnictví. Cena stogramového slitku podle aktuálního fixingu na londýnském trhu a kurzu dolaru činí přibližně 100 tisíc korun, cena kilogramového je 987 tisíc korun. Klienti si mohou zakoupené zlato uschovat v trezorech J&T Banky a využít také možnosti zpětného odkupu u banky. Investiční zlato je osvobozené od DPH.

    


Související články:
Úrokové sazby na termínovaných vkladech míří k 7 procentům

Expobank zvýšila úrokovou sazbu na NEO účtu. Nový přehled spořicích účtů na trhu

Změny úrokových sazeb na spořicích účtech na začátku července. Jednička překvapí

Žebříčky spořicích účtů a termínovaných vkladů v dubnu

Úrokové sazby na spořicích účtech a termínovaných vkladech rostou. V únoru se změní jednička

Žebříček s nejlepšími podílovými fondy podle odborníků - zde
Porovnání podílových fondů. Který je nejvýnosnější, jaké si účtují poplatky? - zde

všechny články
Dále v rubrice

Jaký byl vývoj zlata za měsíc listopad?

Obrázek: Graf vývoje Zlato je investicí, která si navzdory času uchovává svou hodnotu. Proto je jednou z nejbezpečnějších, stabilních a konzervativních investic. Zlato sice nenabízí vysoké zhodnocení, ale na druhou stranu nese nízké riziko a jeho hodnota...

Zhodnocení úspor - FinSeriál díl 2

Obrázek: Finparáda seriál Přinášíme Vám nový Finparáda FinSeriál, kde se v připravené sérii článků dozvíte o aktuálních tématech z oblasti financí, investic a nemovitostí. Ve druhém díle s názvem „Zhodnocení úspor“ se dozvíte informace o tom, jak naložit se svými úsporami...

Žebříček podílových fondů na Finparádě za měsíc listopad

Obrázek: Nejlepší produkt roku Podílový fond je soubor majetku (například akcií a dluhopisů), který je obhospodařován investiční společností. Jde o tzv. kolektivní způsob investování. Na Finparádě se po několikaleté odmlce nově zaměřujeme na podílové fondy z nabídky...

Dva zajímavé názory na krypto a kryptoměnovou burzu FTX

Obrázek: Investování Krach FTX, Alameda research a celého impéria 130 firem Sama Bankman-Frieda (SBF) je jasným selháním krypta, blockchainu a celého odvětví, a proto je nutné je silně regulovat. Tím se automaticky vytvoří bezpečnost pro investory a uživatele a vznikne tak...

všechny články v rubrice


   


Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz