Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Equa bank jako první z nových bank poskytuje hypotéky. Známe přesné údaje

14.3.2012  |  Zdeněk Bubák


Equa bank začala před měsícem a půl nabízet hypotéky a jejich refinancování. Hypotéky přitom nabízí jako první z nových bank, které vloni vstoupily na trh. K dnešnímu dni se na Equa bank obrátilo s žádostí o propočítání, založení či převedení hypotéky už více než 3100 zájemců.

Polovina žádajících o hypotéku chce refinancovat

Polovina žádostí je od klientů, kteří chtějí refinancovat svoji současnou hypotéku. To jasně ukazuje, že část Čechů nechce ze setrvačnosti zůstávat u dosavadní banky jen proto, že si u ní už založili hypotéku a že jsou u ní dlouho. Lidé hledají výhodnější produkty na trhu a jsou ochotní přejít se svou hypotékou k jiné bance, pokud vidí, že díky tomu ušetří.

Počet klientů Equa bank převýšil v březnu hranici 12 tisíc a banka aktuálně spravuje depozita ve výši 5,2 miliardy korun. Roční termínovaný vklad je v Equa bank s úrokem 3,25 % p.a., u spořicího účtu nabízí banka úročení 2,3 % p.a. a hypotéky v případě refinancování je možné získat za úrok 3,39 % p.a., což jsou jedny z nejzajímavějších úroků na trhu v současnosti. Primárně cílí Equa bank na klienty tradičních velkých bank a získává je tím, že její služby jsou výhodnější.

Hypotéky Equa bank

U hypoték nabízí Equa bank klientům přibližně o půl procenta nižší úrokovou sazbu, než jakou dostávají od své stávající banky. Přesná úspora vždy záleží na konkrétní hypotéce, ale nízké úrokové sazby Equa bank nejsou podmíněny řadou dalších výdajů, zejména poplatkem za vedení běžného účtu nebo za pojištění, které mohou být v řádu stovek korun měsíčně a které jiné banky běžně klientům účtují. Na nejnižší úrokové sazby refinancovaných i nově zřízených hypoték dosáhne u Equa bank přibližně třetina klientů, zatímco u jiných bank není neobvyklé, že na nejnižší sazbu dosáhne méně než 10 % z nich.

Každý, kdo si založí u Equa bank hypotéku nebo si ji nechá u Equa bank refinancovat, dostane od banky na svůj účet 5 000 korun (nabídka platí pro klienty, kteří požádají o refinancování či novou hypotéku do konce letošního března a do konce září uzavřou smlouvu o úvěru).

Klient, kterému končí fixace úroku v jeho stávající bance např. až v létě, může už nyní poptat v Equa bank úrokovou sazbu na další období a případně si až šest měsíců dopředu zajistit refinancování s aktuální nízkou úrokovou sazbou (od 3,39 % p.a.). Klient tak má šanci vyhnout se tomu, že v následujícím období sazby pravděpodobně vzrostou, neboť nyní již delší dobu setrvávají téměř na historickém minimu. Při sjednání hypotéky v předstihu neúčtuje banka žádný poplatek za její uzavření - sjednání hypotéky je zdarma.

Porovnejte si úroky hypotečních úvěrů českých bank zde.
    Žebříček s nejlepšími hypotékami a spotřebitelskými úvěry podle odborníků - zde
Přehled celé nabídky úvěrů - zde
všechny články
Dále v rubrice

Tipy pro daňové přiznání

Obrázek: Daňové přiznání Pro elektronické podání přiznání k dani z příjmu za rok 2023 zbývá necelý měsíc. Na co vše si dát pozor, abyste se vyhnuli chybám, se dozvíte v našem článku...

Nová česká poradenská banka startuje do ostrého provozu

Obrázek: Pobočka Partners Banky Na českém bankovním trhu začíná fungovat nová poradenská banka. Ta nabídne klientům směs moderních fintech technologií doplněných poradenstvím. Její unikátností bude nabídka i správa produktů od jiných bank a finančních institucí...

Produktové novinky bank v březnu aneb co nového pro nás banky připravily?

Obrázek: Produktové novinky Přinášíme vám pravidelnou informaci o tom, jaké produktové změny a inovace banky a pojišťovny provedly za uplynulý měsíc. Novinky v průběhu března letošního roku oznámily Air Bank, banka CREDITAS, Česká spořitelna, ČSOB, Fio banka...

Hypoteční úvěry v dubnu

Banky očekávání nenaplnily. Úrokové sazby hypoték klesly minimálně. Průměrná nabídková sazba hypoték je na 5,57 % p.a. Aktuální informace k vývoji hypotečních úvěrů přinášíme v našem článku...

všechny články v rubrice

   
 
Minutová půjčka
Minutová půjčka od 4,8 % p.a.
Raiffeisenbank
Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz