Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Americká hypotéka: Je opravdu na cokoliv?

25.11.2019  |  Komerční článek
  
  


Obrázek: Americká hypotékaAmerická hypotéka je půjčka, u níž nemusíte dokládat, za co peníze utratíte. Peníze tak můžete využít na koupi domu, auta nebo exotické dovolené. Je ale opravdu možné ji použít na cokoliv?


Banky dnes nabízejí několik druhů hypoték, většina z nich je ale podmíněna účelem, na který peníze z daného úvěru můžete použít. Typickým příkladem je hypotéka na bydlení, která už svým názvem napovídá, na co je možné ji použít. V nabídce ale najdete i neúčelové úvěry, kterou jsou známé jako americké hypotéky.

Americká hypotéka vs. spotřebitelský úvěr?Americká hypotéka je velmi podobná spotřebitelskému úvěru. Ten můžete také využít na cokoliv. Tak kde je rozdíl? Za spotřebitelský úvěr se označuje každá půjčka ve výši více než 5 tisíc korun, spadají sem tedy i některé rychlé půjčky. Spotřebitelský úvěr získáte i tehdy, když si nějaké zboží pořídíte na splátky. V případě americké hypotéky, ale můžete dosáhnout na mnohem vyšší částky, a to pomocí zástavy nemovitosti (tu má společnou s klasickou hypotékou). Na rozdíl od spotřebitelského úvěru ji získáte s výhodnějším úrokem.

Získejte úrok již od 3,30 %Americkou hypotéku si opravdu můžete vzít na jakýkoliv účel, ať už toužíte po novém bydlení, kuchyni nebo potřebujete financovat svou svatbu. Banka se vás na účel ptát nebude. Americká hypotéka k vám bude vstřícná i co se týká úrokové sazby. Oproti spotřebitelskému úvěru vám například Banka CREDITAS poskytne úrok od 3,30 % a k tomu možnost mimořádných splátek kdykoli a bez sankcí.

Kolik peněz si můžete půjčit?Výše americké hypotéky je limitována hodnotou zastavené nemovitosti. V případě americké hypotéky u Banky CREDITAS může výše úvěru dosáhnout maximálně 60 % hodnoty zastavené nemovitosti. Zastavit nemusíte jen jednu nemovitost, ale klidně i více, jejich hodnota se v takovém případě sčítá. Nemovitost navíc nemusí být ve vašem vlastnictví, musíte ale mít souhlas vlastníka se zástavou.

Splátky si nastavíte, jak potřebujeteU americké hypotéky fungují splátky stejně jako v případě jakékoliv jiné hypotéky. Splácíte měsíčně a výše splátky se odvíjí od toho, na jak dlouho si hypotéku vezmete. Doba trvání úvěru může být až 20 let. Výhodou hypotéky u Banky CREDITAS je ale možnost splacení kdykoliv, a to bez poplatků. Každou mimořádnou splátku máte zdarma, hypotéku tak můžete splatit i mnohem rychleji, aniž by vám banka účtovala jakékoli sankce.


      
  


Související články:
Aktuality ze stavebních spořitelen na konci ledna

Realitní makléři míří kvůli zákonu do pojišťoven. Kde pochodí?

Regulace srazila trh hypoték v roce 2019 v Česku o pětinu

Novinky v aplikaci MP Home od Modré pyramidy: historie transakcí i přehled dokumentů na jednom místě

Banka CREDITAS nově začala nabízet hypotéky. Počet klientů zvýšila na 80 tisíc

Kalkulačka spotřebitelských úvěrů, nejvýhodnější bankovní půjčky - zde
Přehled celé nabídky úvěrů - zde

všechny články
Dále v rubrice

Aktuality ze stavebních spořitelen na konci ledna

Obrázek: Dům Atraktivita stavebního spoření je největší za posledních 10 let. Stavební spoření je zajímavé pro téměř polovinu populace, výrazně roste jeho obliba mezi mladými. Nejvyšší za 10 let je i zájem...

Realitní makléři míří kvůli zákonu do pojišťoven. Kde pochodí?

Obrázek: Realitní makléř Pojišťovny v Česku mají novou sortu klientů – realitní makléře. Ne snad, že by do pojistných ústavů zamířili z lásky k pojištění, ale nařizuje jim to nový zákon o realitním zprostředkování, chcete-li realitní...

Regulace srazila trh hypoték v roce 2019 v Česku o pětinu

Obrázek: Hypotéka Hypoteční trh byl po celý loňský rok postižen přísnější regulací ČNB a zaznamenal tak nejhorší výsledky za posledních pět let. Objem poskytnutých hypoték se klesl téměř o 17 procent a počet dokonce...

Novinky v aplikaci MP Home od Modré pyramidy: historie transakcí i přehled dokumentů na jednom místě

Obrázek: Modrá pyramida Vloni na podzim Modrá pyramida spustila aplikaci MP Home pro chytré telefony, kterou si doposud stáhlo víc než 20 000 uživatelů. Teď je ke stažení její vylepšená verze 1.2.0., ve které přibyla možnost...

všechny články v rubrice


   
 
Vítěz žebříčku spoření
Raiffeisen stavební spořitelna
Raiffeisen stavební spořitelna


Vítěz žebříčku pojištění
Pojištění schopnosti splácet úvěry od BNP Paribas Cardif Poj
BNP Paribas Cardif Pojišťovna
Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz