Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Jak se stát finančním poradcem?

30.7.2012  |  Komerční článek


Profesionálních finančních poradců je u nás jako hub po dešti. Ti nejmladší teprve dokončují střední školu, nejstarší jsou zase před důchodem. Chcete být opravdu dobrý rádce a získat důvěru vašich klientů?

Zájem o práci finančního poradce je logický. Fakticky může tuto práci začít dělat úplně každý. Málokdo se ale opravdu chytne a vybuduje si síť dobrých klientů. Abyste byli skutečně úspěšní, musíte mít hlavně důvěru. V této profesi totiž platí, že spokojený zákazník je nejlepší reklama.

Příprava

Vyřídit si živnostenský list a vyzvednout si složky se smlouvami dnes opravdu nestačí. Rozdíl mezi obyčejným prodejcem online půjčky a skutečným poradcem je právě v jeho znalostech. Dnes už je prakticky nemožné dělat finanční poradenství bez vzdělávacího programu. Zkušení lektoři vám poskytnou nejaktuálnější informace a také poradí, kde je máte sami hledat. Finanční trh se neustále mění, a proto se musí i poradce neustále vzdělávat.

Výběr služeb

Finanční trh je velký, a abyste mohli být skutečnými odborníky, musíte se zaměřit na jeden určitý segment. Jednak můžete sjednávat pouze takové služby, na jaké máte oprávnění, a jednak je vždy dobré zaměřit se na určité klienty. Rozhodnete-li se například, že vás zajímají online půjčky, budete se muset zaregistrovat u České národní banky, která bude testovat vaše znalosti. Když ale oprávnění získáte a budete skutečně sledovat každodenní vývoj na trhu, máte o klienty postaráno.
Nesmíte se ale snažit jim navíc prodávat i životní pojištění a pojistku auta, o které toho zas tak moc nevíte. Budete působit jako dotěrný obchodník a brouk Pytlík.

TIP:
Z dlouholetých zkušeností odborných poradenských firem vyplývá, že jednou z nejlepších skupin poradců jsou ženy po mateřské dovolené. Mívají velmi dobrou schopnost organizovat svůj čas a nechybí jim zápal ani rozum.

Organizace času

Práce finančního poradce je velmi svobodná. Možná právě proto je tak populární. Volná pracovní doba ale vyžaduje mnohem více zodpovědnosti než brigáda v obchodním domě od sedmi do pěti.


Běžné úkoly finančního poradce:
•    sjednávání schůzek
•    samotné schůzky
•    administrativa

Je důležité si uvědomit, že vaše pracovní doba je sice flexibilní, nicméně dlouhá. Špatná organizace práce vás připraví nejen o dobré klienty, ale i o váš soukromý život. Ztrácíte totiž čas, energii i peníze.

Máte vše dobře zorganizované a klienti, kterým vyjednáváte online půjčku jsou spokojení? Možná je čas začít se zajímat i o konsolidace půjček. Nezapomeňte, že to je další čas navíc. Musíte se vyškolit, nastudovat problematiku a nespíš složit další zkoušku u České národní banky.

    


Související články:
Balkón zvedne cenu nemovitosti až o několik set tisíc korun. S financováním pomůže i stavebko

Novinky v mobilním bankovnictví v dubnu

Kooperativa k pojištění majetku přidává asistenci pro cyklisty

Banky výrazně zdražují pobočkové transakce. Naposledy ČSOB a MONETA Money Bank

Produktové novinky bank v dubnu aneb co nového pro nás banky připravily?

Kalkulačka spoření, nejvýhodnější spořicí účty od bank i záložen - zde
Žebříček s nejlepšími podílovými fondy podle odborníků - zde

reklama

Minutová půjčka - půjčka na cokoliv s RPSN od 3,8 %více
RePůjčka - ušetříte v průměru více než 20 000 Kčvíce
RePůjčka pro konsolidaci sníží vaše splátky třeba o 50 %více
mPůjčka Plus - Garance nejlevnější půjčkyvíce
Stavební spoření od Buřinky - zhodnocení až 3,4 %více
všechny články
Dále v rubrice

Balkón zvedne cenu nemovitosti až o několik set tisíc korun. S financováním pomůže i stavebko

Obrázek: Balkón Koronavirová pandemie objevila další nový fenomén: život na balkónech a lodžiích. Díky častým lockdownům se z této části bytu stalo dějiště společenského, kulturního, ale třeba i sportovního dění. Zájem o jejich zvelebování...

Novinky v mobilním bankovnictví v dubnu

Obrázek: Mobil v ruce Přinášíme vám pravidelnou informaci o tom, jaké inovace v oblasti mobilního bankovnictví provedly banky za uplynulý měsíc. Novinky v průběhu dubna oznámila Air Bank, ČSOB a Equa bank. Přehled všech nových funkcionalit...

Kooperativa k pojištění majetku přidává asistenci pro cyklisty

Obrázek: Kolo Kooperativa pojišťovna od začátku května nabízí inovované pojištění nemovitosti a domácnosti, ve kterém navýšila některé pojistné limity a přidala několik pojištěných rizik. Kromě toho rozšířila asistenčních služeb...

Banky výrazně zdražují pobočkové transakce. Naposledy ČSOB a MONETA Money Bank

Obrázek: Peníze ČSOB a MONETA Money Bank pokračují v postupném zvyšování poplatků za transakce provedené na pobočce banky. Zatímco všechny běžné transakce zadané elektronicky prostřednictvím internetového...

všechny články v rubrice


   
 
Nejlepší spořicí účet roku 2020
Hello bank!
Hello bank!


Nejlepší penzijní spoření roku 2020
Česká spořitelna - penzijní společnost
Air Bank
Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz