Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Novinky od MONETA Money Bank: Běžný účet s úročením 3 procenta ročně a Kreditní karta pro podnikatele

6.6.2017  |  aktualizováno 27.6.2017  |  Zdeněk Bubák, zpráva MONETA Money Bank
  
  


MONETA Money BankMONETA Money Bank nabízí dvě novinky. První z nich je Tom účet, který lze otevřít přes mobilní bankovnictví, což je řešení, které zatím nebylo příliš běžné. Kromě MONETA Money Bank otevření účtu přes mobil nabízí např. Raiffeisenbank. Dříve banky umožňovaly elektronicky zažádat o nový běžný účet přes standardní webové stránky a ne z mobilní aplikace. Dalším atraktivním parametrem nového účtu je jeho úročení. To je nastaveno při dodržení stanovených podmínek, a navíc jen v akci, kterou může banka kdykoliv odvolat, na 3 % ročně. Druhou novinkou je kreditní karta pro podnikatele.


Vítek
13.10.2017 10:40
Tom účet zdarma....
Měsíční vedení Tom účtu je už od nějaké doby zdarma. Žádný měsíční poplatek neúčtují. Zaujalo mě však, že dle jejich Sazebníku k běžnému Tom účtu ale stojí Mobilní banka cca 49 Kč měsíčně. Chápete to také tak???
Odpovědět

Redakce
13.10.2017 11:00
Re: Tom účet zdarma....
Smart Banka (mobilní bankovnictví) je u všech účtů MONETA Money Bank zdarma. "Mobil Banka" je něco jiného než "Smart Banka" (jinak také nazývají Mobil Banku jako "SMS banka"), a ta stojí právě těch 49 Kč měsíčně (stejně jako Internet Banka u TOM účtu).

SMS banka (z www.moneta.cz):
"Ovládat svůj účet v bance můžete nejen prostřednictvím chytrých mobilních telefonů. SMS Banka (GSM Banking) je bankovní aplikace nahraná na SIM kartě Vašeho mobilního telefonu, která Vám umožní obsluhovat účet pomocí šifrovaných SMS."
Odpovědět
Vítek
13.10.2017 11:29
Re: Tom účet zdarma....
OK. Díky za vysvětlení. Takže pokud to chápu, tak aplikace Smart Banka na platformě Android (Obchod Play od Google) je bez měsíčního poplatku, ale internetové bankovnictví u účtu Tom stojí 49 Kč měsíčně??? Nevěřím. Když se podívám na https://www.moneta.cz/documents/cz/bezne-ucty/mmb-poplatky-urokove-sazby-tom-ucet-2.pdf, tak tam najdu, že Internet banka je ZDARMA.
Odpovědět

Redakce
13.10.2017 11:33
Re: Tom účet zdarma....
Máte pravdu. Internet Banka je u Tom účtu zdarma. Vycházeli jsme při odpovědi z obecného sazebníku pro Přímé bankovnictví a ne pro Tom účet. Omlouváme se.
Odpovědět
Horymír
2.8.2017 17:50
Tom účet
Takže, pokud by měl klient z toho aspoň něco vytěžit, tak musí účet po půl roku zrušit, jinak je efektivita minimální. GE Money bank byla pro mě vždycky podivná a drahá banka, proto jsem od nich přešel k Air bank a jsem spokojený.
Odpovědět
Michal
30.6.2017 16:17
Tom účet
Měsíční vedení účtu po 6 měsících je 99 Kč. To je dost vysoký poplatek, který pokud bude Moneta vybírat, tak bude výnos z účtu při zůstatku 46 tisíc a při úroku 3 % nulový. Teprve ten, kdo bude mít vyšší vklad, tak mu bude účet něco vydělávat. Riziková je varianta, že Moneta po nějaké době úrok 3% sníží/zruší a pokud bude vybírat poplatek za vedení účtu, tak bude Tom účet jeden z nejdražších na trhu.
Odpovědět


Přidejte svůj názor:

Odeslat


      
  


Související články:
Moneta Money Bank spouští okamžité platby a usiluje o nákup Wüstenrotu

Banky získávají nové klienty i bez přepážek. Pojistkou proti internetovým lupičům je biometrické ověření totožnosti

Moneta na podzim zavede okamžité platby, snazší nakupování na internetu a zlevnění SEPA plateb

Náklady na vedení běžného účtu v bance v posledním čtvrtletí roku 2018 mírně klesly

Jaká banka je nejvýhodnější při výběru cizí měny z korunového účtu nebo při vkladu na něj?

Žebříček s nejlepšími osobními účty podle odborníků - zde
Žebříček s nejlepšími hypotékami a spotřebitelskými úvěry podle odborníků - zde


Dále v rubrice

Změny u stavebních spořitelen v únoru

Obrázek: Byty Přinášíme vám pravidelnou měsíční informaci o změnách v sazebnících stavebních spořitelen, tentokrát jde o úpravy, ke kterým došlo zhruba od 10. ledna 2020 do poloviny února 2020. Změny v sazebníku nebo v nabídce produktů provedla ČMSS, Modrá pyramida, Raiffeisen stavební spořitelna a Stavební spořitelna ČS.

Proč se Češi chtějí stěhovat a kdy se rozhodnou rekonstruovat své stávající bydlení?

Obrázek: Dům Podle aktuálního průzkumu společnosti Wüstenrot vyhovuje současné bydlení 78 % Čechů. I přesto se ale poohlížejí po novém a stěhovat se do pěti let má v plánu každý pátý. A důvod? Chtějí žít sami...

V Air Bank platí mobilem každý čtvrtý klient

Obrázek: Placení mobilem Air Bank informovala, že téměř rok od spuštění Apple Pay v Česku platí u této banky tímto způsobem 100 000 lidí. Banka nabízí svým klientům pro placení i další aplikace, které využívají další desetitisíce klientů...

Změny sazeb hypoték u Komerční banky a UniCredit Bank na začátku února

Obrázek: Paneláky Přinášíme vám informaci o změnách úrokových sazeb hypoték na začátku února. Komerční banka zvýšila sazby u Hypotečních úvěrů s LTV do 80 %, a to u sedmiletých až desetiletých fixací...

všechny články v rubrice


   
 
Allianz - Produkt roku 2019
Allianz Život a Allianz cestovní pojištění
Allianz pojišťovna
Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz