Finparáda Vám pomůže vybrat ten nejvhodnější finanční produkt
Bankovní účtySpořenípenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte sibanky ...

Dům za cenu auta!

3.4.2012  |  Jan Kerda


Pořídit si vlastní dům nebo byt není zrovna levná záležitost a ne každý se chce zadlužit a několik desetiletí splácet půjčku. Existuje však  možnost bydlet ve vlastním za rozumné peníze. Tato možnost je využít k bydlení tzv. mobilní domy. Nejedná se však o variantu známou ze světa, např. z USA, kde lze takový dům přesouvat z místa na místo.
Komerční článek

Co je mobilní dům

Mobilní domy jsou vhodné jak pro zahrádkáře, tak pro sezónní nebo celoroční bydlení. Mezi další využití mobilních domů patří například malé provozovny nebo kanceláře. Velikost mobilních domů závisí na vašich požadavcích. Standardní velikost je 9×3 metry s vnitřní výškou lehce přesahující 2 metry. K vytápění je možné použít plynová kamna nebo přímotop. Kromě přípojky k rozvodné síti a kanalizaci je potřeba zajistit i odvoz odpadu, který se řeší individuálně na místě. Pro celoroční užívání mobilního domu je vhodné jeho zateplení. Životnost domu je zhruba 50 let.                              
Je tu možnost pořídit si ekologický mobilní dům za rozumnou cenu se všemi výhodami klasického domku. Tyto mobilní montované domy jsou v nízkoenergetickém či pasivním standardu a jsou určeny k celoročnímu provozu a užívání při velmi nízkých nárocích na prostor a energetické vstupy. Jedná se vlastně o montované dřevostavby vyrobené dle požadavků klienta. Stačí mít pozemek s inženýrskými sítěmi na které se stavba připojí. Firma vyrobí domek dle požadavků klientů, přiveze a na místě postaví a zapojí na energii a vodu.

Dle specifikace zakázky je možné vyrobit modul ve stavu hrubé stavby bez povrchových úprav anebo kompletně zařízený s dodávkou „na klíč“. Jelikož máme zkušenosti, že ne všechny lokality jsou přístupné bez dopravních problémů, máme systém výroby rozpracovaný i pro dodávání modulů v rozebraném stavu po stěnových dílcích. Na staveništi je pak zajištěna našimi pracovníky spolehlivá montáž se splněním stejných parametrů jako z výrobní linky.

Pro koho jsou mobilní domy vhodné?

Montované mobilní domy najdou široké možnosti uplatnění. Mohou sloužit jako tradiční celoroční bydlení, jako rekreační objekt, ale mohou sloužit i jako zázemí na sportovištích a koupalištích, kancelář, prodejní stánek a mnohé další. Mohou být vhodnou alternativou pro mladé rodiny nebo pro studenty a v neposlední řadě i pro seniory.  Umístění mobilního domu  v přírodě s dobrou dostupností k lékaři a ostatní občanské vybavenosti může být vhodným řešením pro seniory především z velkých měst. Toto řešení má i další přínos z titulu uvolnění bytů seniorů pro mladé lidi.

Další, koho by mohlo toto řešení oslovit, jsou městské části velkých měst (Praha, Brno, Ostrava), kde bydlí hodně důchodců, pro které je velkou hrozbou zvyšující se nájemné. Tady je možnost pořídit levné a důstojné sociální bydlení.

Zcela jistě by se v těchto domech cítili daleko lépe: bydleli by v sousedském vztahu se souvrstevníky a měli by hlavně náplň – zahrádka, procházky atd… Na tato místa by mohla dorazit pečovatelská služba stejně jako do bytu, paradoxně by sem dojela rychleji i sanitka než do centra Prahy, kde je stálý hustý provoz, důchodci by mohli trávit čas na čerstvém vzduchu – mnoho výhod oproti několikapatrovým panelákům nebo bytovým domům, mnohdy i bez výtahů. Městské části by mohli tyto uvolněné byty zrekonstruovat a využít pro jiné skupiny obyvatel, případně je prodat.     
       
Informace k mobilním domům

•    mobilní dům je možné přivézt již dokompletovaný nebo jej lze realizovat přímo na určeném místě
•    mobilní dům je usazen na vrtaných pilotách (např. krinner), není nutná skrývka zeminy a lze jej kdykoli odvézt
•    nosnou konstrukci domu tvoří sušené dřevěné kvh profily, jejichž rozměr je dán konkrétními statickými požadavky
•    podlaha i strop jsou rovněž dřevěné, nosnou konstrukci tvoří sušené dřevěné kvh profily
•    skladby stěn jsou certifikované a je možné je upravit dle konkrétních požadavků na tepelný standard objektu
•    vodorovné i svislé konstrukce splňují požadavky na požární odolnost, byla provedena požární zkouška
•    nezbytné je napojení na síť elektrické energie, popřípadě vodovod (je možná vlastní zásobárna vody)
•    zdrojem pro vytápění může být elektřina, plyn, případně jako doplňkový zdroj solární energie či tepelné čerpadlo
•    kanalizace je řešena buď napojením na veřejnou kanalizaci nebo instalací vlastní čov s akumulační nádrží pro zpětné využití přečištěné vody pro splachování, zálivku apod.
•    okna jsou používána s dřevěnými profily a izolačním dvojsklem, resp. trojsklem, dle požadavku na energetický standard
•    fasádní obklad je možný v různých variantách dle prostředí či dle požadavku investora nebo dle účelu mobilního domu
•    základními fasádními obklady jsou mořené palubky různých dřevin a cetris desky
 
Bydlení za cenu auta

Bydlení v mobilní montované dřevostavbě je nejen ekologické a energeticky úsporné, ale umožňuje splnění nejrůznějších požadavků klientů. K dispozici  je prakticky neomezený počet typů sestav vycházející z modulů 3,5 x 8 a 3,5 x 10m. Pro Návrh řešení přesně podle přání klienta stačí sdělit velikost (pro kolik osob – 1+kk, 2+kk, 4+1 atd..) a účel ke kterému by měl modul či sestava modulů sloužit (chata, trvalé bydlení, provozovna apod..). A kolik to vše bude stát? Jak už titulek napovídá, může si klient pořídit rozumné bydlení za cenu auta. Bydlet se tedy dá již za částku kolem 400 až 600 tis. Kč. A to už může být pro řadu klientů velmi zajímavá příležitost pořídit si vlastní bydlení.

Jak získat finance na mobilní dům

Pořízení mobilního domu včetně pozemku můžete financovat běžným hypotéčním úvěrem. Musíte však splnit některé podmínky. Pro financování hypotékou je nezbytné domek zkolaudovat jako běžnou nemovitost (včetně zápisu do katastru nemovitostí) a nebo se musí zastavit jiná nemovitost, která je spojena trvale se zemí (což mobilní dům není).

Tato problematika je poměrně široká a orientace v nabídkách jednotlivých bank i stavebních spořitelen může být pro zájemce o úvěr značně problematická. Profesionální poradenství je proto v tomto směru zcela na místě. Profesionální a zkušený poradce Vám doporučí a zajistí nejvhodnější úvěr s ohledem na Vaše možnosti a potřeby. Na základě Vašich údajů a příjmů Vám pomůžeme s veškerou bankovní administrativou, včetně problematiky spojené s katastrálním úřadem a zástavními listinami.  

Certifikovaný hypoteční makléř je schopen provést Vás hladce celým procesem vyřízení financování bydlení a poskytne Vám tyto služby:
•    Provede konkurenční srovnání finančních institucí (bank a stavebních spořitelen) na českém trhu.
•    Na základě Vašich potřeb a možností Vám doporučí optimální řešení.
•    Povede jednání s bankami a stavebními spořitelnami a bude tak schopen pro Vás získat nadstandardní bonusy a slevy na úrokové sazbě.
•    Kompletně zpracuje celou úvěrovou dokumentaci až do stádia podpisu úvěrových smluv.
•    Poskytne Vám rovněž následný servis během čerpání a splácení úvěru

Pro dosažení nejlepších možných podmínek při sjednávání hypotéky je pro Vás zajištěn servis společnosti Fincentrum, a.s. Fincentrum, ryze česká společnost založená v roce 2000, je jedním z největších dodavatelů hypotečních úvěrů do českých bank. Cílem společnosti Fincentrum je optimalizace finanční situace klienta s ohledem na jeho přání a cíle. Díky kvalitnímu analytickému zázemí je řešení ušito klientovi na míru.Chcete znát konkrétní aktuální podmínky hypotečního úvěru včetně výše možné splátky? Obraťte se na nás – neprodleně Vás budeme kontaktovat, sdělíme Vám potřebné informace a poskytneme konzultaci.

Kontaktní osoby:
    Ing. Jan Kerda
    manažer
    Fincentrum a.s.
    Pobřežní 224/20, 186 00 Praha 8
    M +420 731 539 560
    jan.kerda@fincentrum.com,
    www.fincentrum.com
     


Související články:
Fio banka rozšiřuje nabídku platebních karet Visa. Klienti s nimi mají výběry zdarma

Hypoteční úrokové sazby stagnují. Kde si nyní sjednat hypotéku?

Produktové novinky bank v červenci aneb co nového pro nás banky připravily?

Mobilní aplikaci Modré pyramidy používá již 100 000 klientů. Nově umožňuje sjednání úvěru

Jak zjistit tržní cenu nemovitosti?

Žebříček s nejlepšími hypotékami a spotřebitelskými úvěry podle odborníků - zde
Kalkulačka spotřebitelských úvěrů, nejvýhodnější bankovní půjčky - zde

všechny články
Dále v rubrice

Hypoteční úrokové sazby stagnují. Kde si nyní sjednat hypotéku?

Obrázek: Domy Bankovní rada České národní banky zastavila růst úrokových sazeb hypoték. Průměrná nabídková úroková sazba hypoték podle Fincentrum Hypoindexu vzrostla v srpnu pouze o čtyři bazické body na 6,28 procenta ročně...

Produktové novinky bank v červenci aneb co nového pro nás banky připravily?

Obrázek: Blok a notebook Přinášíme vám pravidelnou informaci o tom, jaké produktové změny a inovace banky provedly za uplynulý měsíc. Novinky v průběhu července letošního roku oznámily Banka CREDITAS, Expobank, Raiffeisenbank a UniCredit Bank...

Mobilní aplikaci Modré pyramidy používá již 100 000 klientů. Nově umožňuje sjednání úvěru

Obrázek: Mobilní aplikace MP Home Mobilní aplikace Modré pyramidy s názvem MP Home v České republice funguje od roku 2019. Počet jejích uživatelů se aktuálně přehoupl přes 100 000. Ti mají díky ní přehled o všech svých službách, zcela online sjednají...

Jak zjistit tržní cenu nemovitosti?

Obrázek: Dům Kupujete nemovitost a potřebujete si rychle ověřit, zda není požadovaná cena přemrštěná? Uvažujete o prodeji vlastní nemovitosti a chcete zdarma zjistit její adekvátní tržní cenu? Cenu nemovitosti můžete zjistit hned několika způsoby...

všechny články v rubrice


   


Bankovní účtySpořeníPenzePůjčkyPojištěníInvesticeSpočtěte siBanky, pojišťovny, ...DomůO FinparáděTiskRedakceNapište nám  


Finparáda - finance na dlani   Všechna práva vyhrazena
Scott & Rose, s.r.o., U Chaloupek 410/5, 182 00 Praha 8, IČ: 26148374, DIČ: CZ26148374, Email: redakce@finparada.cz